2020.09.19 godz. 10:53 Przeworsk, Podkarpackie

Spłata długu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mój problem polega na tym ze w maju pożyczyłem koledze pieniądze bez zadnej umowy oraz zadnych swiadków jedynie co posiadam to są wiadomosci na facebooku ktore potwierdzają jaka to jest kwota oraz zwlekanie ze spłata od połowy sierpnia, w tych wiadomościach mozna wyczytać ze przyznaje sie do tego ze jest mi winny pieniadze. Moje pytanie brzmi,- w jaki sposob moge od niego ściągnać ten dług? bo z tego co powiedział ze on mi go nie odda. Co moge zrobić w celu windykacji tego długu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Wrz 2020 18:52

można wysłać wezwanie do zapłaty lub od razu składać pozew do Sądu. Po orzeczeniu będzie można udać się do komornika celem egzekucji długu