2019.10.21 godz. 17:26 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Art 188 k.p

Wyjaśnienie sytuacji

Witam.Mój szef nie chce mi dać 2 dni opieki przeze mnie wyznaczonych. W Art 188. & 2 jest ze decyduje pracownik?? Więc jak to jest..I co mam zrobic.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2019 22:34

To pracownik decyduje o tym, kiedy skorzysta z urlopu z art. 188 kp. Jedynym ograniczeniem jest skorzystanie z urlopu przez drugiego z rodziców dziecka. Nierespektowanie uprawnień pracownika związanych z rodzicielstwem jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny - art. 281 pkt 5 kp. Ściganiem wykroczeń pracowniczych zajmuje się Państwowa Inspekcja Pracy. W razie dalszych pytań proszę o kontakt.