2022.05.04 godz. 14:00 Nowy Sącz, Małopolskie

Co zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mój Tata jest rolnikiem i posiada prawo budowania na działce rolnej. Jako nowe siedlisko. Ale finansowo nie jest w stanie dokończyć budowy. Jak wygląda sytuacja gdyby dana działkę wraz z rozpoczętą budowa chciał darować lub przepisać na swoje dziecko. Czy jest wogole taka możliwość? Co zrobić gdzie się udać aby ojciec mógł przepisać lub sprzedać, podarować działkę i wraz z rozpoczętą budowa tak aby nowy właściciel lub syn mógł kontynulowac budowę ale już na siebie. Oczywiście syn nie posiada gospodarstwa i nie jest rolnikiem

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2022 14:48

Jeżeli syn nie jest rolnikiem, to nie może stać się inwestorem na działce rolnej. Można sprzedać, darować tylko zakończoną inwestycję lub udział w nieruchomości, ale w tym ostatnim przypadku inwestorem musi być rolnik.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)