2022.05.28 godz. 15:19 Ełk, Warmińsko-mazurskie

Spadek po zmarłym 19 lat temu ojcu.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mój Tata zmarł jak miałam 4 lata. Zostawił ze sobą dom ( czy coś więcej, nie mam pojęcia.) mama za ten dom nie płaciła. Potem była sytuacja, że ja się o tym dowiedziałam, bo przyszło pismo do mojej szefowej. Wcześniejsze pisma, które przychodziły mama chowala. Wiem, że spadku już się nie zrzeknę, ale co mogę zrobić w takiej sytuacji? Komornik wszedł mi już na konto. 2 lata temu rozmawiałam z Panią z urzędu i powiedziała, że jak mama będzie chociaż trochę miesięcznie płacić, to komornik będzie zablokowany, mama trochę płaciła, no ale wygląda na to, że przestała. Ja nie mam do niczego dostępu, bo kazdy mowi, że nie może udzielić informacji. Dodatkowo jestem za granicą, z żadnym prawnikiem nie mam jak spotkać się osobiście. Z góry dziękuję za informację. Dajana Mosoń

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Maj 2022 11:07

Szkoda, że Pani nie skorzystała z pomocy prawnika jak przyszło pismo do szefowej. Może Pani skorzystać z porady również online. Ma Pani również prawo do uzyskania wszystkich dokumentów w Sądzie. Istotne jest również z kiedy to sa długi. Powstałe przed czy o smierci ojca.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)