2021.11.19 godz. 08:29 Nowy Targ, Małopolskie

czy moge prosic o pomoc

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mój tata zmarł ponad 2lata temu. Miał konto w banku do którego ja miałam dyspozycje na wypadek śmierci. Następnego dnia po śmierci wypłaciłam pieniądze z banku i wydaje mi się, że informowałam pracownika banku, że tata nie żyje a ja mam pełnomocnictwo. Bez problemu otrzymałam pieniądze. Dzisiaj odebrałam pismo z banku aby zgłosić się do banku. Na rachunku pozostało 11,77 pln. i zostałam poinformowana, że mam złożyć oświadczenie w urzędzie skarbowym. Poinformowałam bank, że pieniądze pobrałam wcześniej- pracownik poinformował mnie, że nie miałam prawa tego zrobić. Po czym dostałam pism

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

. ...

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lis 2021 11:00

Jeżeli jest Pani jedynym spadkobiercą to mogła Pani wypłacić całą kwotę. Problem może powstać z urzędem skarbowym jeśli nie zgłosiła Pani spadku na formularzu SD-Z2 , a wartość spadku przekraczała 9 637 zł.