2024.01.19 godz. 10:34 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

prowadzenie auta na zakazie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Mój znajomy został złapany na prowadzeniu auta podczas zakazu sadowego. Nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków. Jechał zaprowadzić auto znajomemu.(FIAT DUCATO) bo tamten potrzebował je do transportu materiałów budowlanych na budowę. Połowa zakazu minęła i nasz adwokat kilka miesięcy temu złożył wniosek do sadu o uczylenie zakazu Sprawa nie została jednak jeszcze rozpatrzona. Jakich konsekewncji mozemy się spodziewać. Czy są jakieś okoliczności mogce złagodzić decyzję sądu. W najbliższą srodę Piotr ma się stawić na policji. W jakim celu policja wzywa oskarzonego???proszę o odp

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sty 2024 12:12

Dzień dobry, Pani znajomy popełnił przęstepstwo z art.244 k.k. W związku z tym, będzie mu przedstawiony zarzut, a następnie skierowany akt oskarżenia do Sądu. Przęstepstwo naruszenia zakazu prowadzenia pojazdów jest zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Oznacza to, że w przypadku łagodnego potraktowania przez sąd, Pani znajomy może otrzymać karę w zawieszeniu. Pozdrawiam