2020.10.12 godz. 16:41 Tczew, Pomorskie

Przekazanie części spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Moja babcia w 1998 roku sporządziła testament potwierdzony notarialnie w którym powołuje do całego swojego spadku najmłodszą córkę (moją ciocię). Dziadek również sporządził taki sam testament dla swojej części. Dziadek niestety zmarł w maju a moja mama (najstarsza córka) wraz ze mną opiekuje się babcią bez zainteresowania ze strony najmłodszej córki przez co babcia wykazuje wolę przekazania swojej części spadku mi, bądź mojej mamie. Czy jest to możliwe do zrobienia i czy w taki majątek wlicza się także "połowa" domu? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Paź 2020 21:15

Testament można zmienić w każdym czasie, zatem jeżeli babcia zmieniła zdanie, może sporządzić nowy testament.