2023.01.18 godz. 09:17 Nowa Sól, Lubuskie

Władza rodzicielska

Wyjaśnienie sytuacji

Witam moja była żona przez ostatnie 4 lata skutecznie utrudniała mi kontakt z dziećmi . Z jej opowieści pozbawiła mnie pełni władzy rodzicielskiej. Moje pytanie jest następujące jak i gdzie sprawdzić czy takowa sytuacja miała faktycznie miejsce . A drugie pytanie czy istnieje szansa na odzyskanie władzy rodzicielskiej i ustalenie kontaktów z dziećmi ponieważ obecnie dzieci nawet nie wiedzą kim jestem pierwszy raz od 4 lat widziałem je na poprzednie wakacje i to przez dosłownie parę chwil .Bardzo proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sty 2023 11:52

Dzień dobry. Kontakty z dziećmi są niezależne od władzy rodzicielskiej. Nawet osoba całkowicie pozbawiona władzy ma prawo do kontaktów z dziećmi. Konieczny będzie wniosek o ustalenie takich kontaktów. Co do władzy - tylko sąd może ograniczyć lub pozbawić władzy rodzicielskiej, a zatem musiało być prowadzone postępowanie sądowe (o ile było). Zapraszam do kontaktu w tej sprawie (email: slawomir.suski@adwokatura.pl)