2020.09.03 godz. 12:09 Sieradz, Łódzkie

czy mogę mieć problem?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Moja ciocia leży w szpitalu jej stan jest bardzo ciezki, oplacamy jej mieszkania z pieniędzy które miala odlozone w domu, podała nam tez pin do karty w razie gdyby jej się coś stalo. Ciocia ma syna który jest w zakładzie karnym i prosił mnie żebym opłacała te mieszkania dopóki nie wyjdzie. Wyciągam z konta Cioci pieniądze zeby mieć na opłaty w razie jej śmierci ,bo kolezanka powiedziala ze mogą je zablokować. Ciocia miala rozległy udar i nie ma z nią żadnego kontaktu . Chciałabym pomoc kuzynowi w razie śmierci cioci ale boje się ze jak wyjdzie to czy może mi jakoś zaszkodzić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Wrz 2020 21:34

Szanowna Pani, w opisanej sytuacji bezpieczniej dla Pani byłoby zgłosić wniosek o ubezwłasnowolnienie cioci i ustanowienie na czas trwania postępowania doradcy tymczasowego np. w Pani osobie, którego uprawnienie obejmowałoby ogólnie rzecz ujmując m.in. dostęp do rachunku bankowego cioci. Z automatu bank nie zablokuje środków na koncie cioci-zrobi to dopiero z chwilą powzięcia wiadomości o jej śmierci-czyli z momentem dostarczenia do banku odpisu jej zgonu. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz