2020.04.28 godz. 09:56 Tychy, Śląskie

ubezwłasnowolnienie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam moja córka od zawsze była osobą niedojrzałą emocjonalnie .Po rozstaniu z chłopakiem jej stan według nas pogorszył się .Wygraża się innym ludziom przez internet ,dodaje do internetu swoje nagie zdjęcia, opowiada rzeczy które nigdy nie miały miejsca.Stała się osobą niestabilną emocjonalnie i agresywną .Dodatkowo zaczęła popalać narkotyki .Oboje z mężem chcielibyśmy jej jakoś pomóc . Czy jeśli złożylibyśmy wniosek do sądu o ubezwłasnowolnienie córki, celem zamknięcia jej w zakładzie psychiatrycznym to czy sąd przychyliłby się do wniosku bez żadnych badań lekarskich

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Kwi 2020 21:14

Dzień dobry, ubezwłasnowolniona całkowicie może być osoba, jeżeli wskutek choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii, nie jest w stanie kierować swym postępowaniem. W praktyce każdy wniosek o ubezwłasnowolnienie wymaga przedstawienia dowodów potwierdzających chorobę lub zaburzenia. Dodatkowo sąd obligatoryjnie powołuje biegłych psychiatrów, którzy oceniają stan zdrowia osoby która ma być ubezwłasnowolniona. Zatem sąd bez przeprowadzenia badań nie przychyli się do wniosku o ubezwłasnowolnienie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)