2021.11.07 godz. 19:22 Konstantynów Łódzki, Łódzkie

Weksel

Wyjaśnienie sytuacji

Witam moja koleżanka otwierając żabke zapytała się mnie czy podpisała bym jej weksel. Niestety żabke po 3 miesiącach zamknęła. Przyszedł mi list z informacją że mam 28 tyś długu właśnie przez ten weksel czy moge się jakoś do tego odwołać żeby nie płacić za nią pieniędzy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lis 2021 18:34

Dzień dobry! Wiele zależy od tego na jakich zasadach podpisała Pani weksel koleżance - rozumiem, że był to weksel in blanco (bez wypełnienia) - czy do tego weksla była dołączona tzw. deklaracja wekslowa?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)