2023.11.26 godz. 18:28 Gdańsk, Pomorskie

Dług po zmarłym ojcu.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, moja mama odebrała pismo kierowane do mojego zmarłego od 15 lat ojca. Ojciec przed śmiercią zaciągnął kredyt w banku na 6 tys. zł. Teraz odsetki to kolejne 6 tys. Pismo przysłała firma windykacyjna, która wykupiła dług. Wcześniej nie było żadnego kontaktu w tej sprawie. Firma nie wie, że ojciec nie zmarł. Co zrobić żeby ten dług nie przeszedł na mnie i na mamę?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2023 14:59

Dzień dobry, z wielkim prawdopodobieństwem zobowiązanie to jest przedawnione. Jednakże do całościowej oceny musiałabym mieć wgląd w dokumenty sprawy. Czy zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe po ojcu?