2020.05.10 godz. 01:26 Gdańsk, Pomorskie

60 dni opieki na zdrowe dziecko

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Moja sytuacja wygląda następująco. Za tydzień kończy mi się urlop wypoczynkowy, który wykorzystałam od razu po urlopie macierzyńskim. Dzieckiem miała zaopiekować się ciocia lecz stan zdrowia jej to uniemożliwił. Czy w tym przypadku mogę skorzystać z 60 dni opieki na zdrowe dziecko? Mam zaświadczenie lekarskie cioci i stała pracę. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Angelika Wojciechowska -Związek

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Maj 2020 23:05

Dzień dobry, w mojej ocenie powinna Pani na chwilę obecną skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który został wydłużony do 24 maja ze względu na trwającą sytuacje epidemiczną, a w dalszej kolejności z wymiaru 60 dni w roku kalendarzowym jaki gwarantuje Pani art. 33 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)