2024.06.29 godz. 17:44 Kalisz, Wielkopolskie

Dziedziczenie opieki nad teściem

Wyjaśnienie sytuacji

Witam moja żona dostała od swojego ojca dom za opiekę nad nim (schorowany nie chodzący ) czy w przypadku jej np. wcześniejszej śmierci ja muszę się nim opiekować dziedzicząc po niej majątek czy nie muszę skoro majątek po teściu dostała tylko żona

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2024 18:45

Dzień dobry Jeżeli otrzymanie domu było na podstawie umowy dożywocia, to spadkobiercy właścicielki nieruchomości są odpowiedzialni za zobowiązania wynikające z umowy dożywocia. Wynika to z art. 922 § 1 i art. 910 § 2 Kodeksu cywilnego. Jeżeli będzie Pan spadkobiercą Żony, to odpowiedzialność z umowy dożywocia przejdzie na Pana. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)