2020.07.31 godz. 09:45 Bielsko-Biała, Śląskie

Naruszenie prywatności

Wyjaśnienie sytuacji

Witam moje pytanie jest troszkę skomplikowane ale potrzebuje porady z punktu prawnego już tłumacze . Moja przyjaciółka zdradziła męża po 19 latach całe życie w domu z 4 dzieci mąż prawnik . Musiała się wyprowadzić dzieci zostały . Oczywiście dzieci przybywają z nią nie wtyn problem . Problem ponawia się taki iż mąż jest fanatykiem religijnym nachodzi ja w Donu , daje podsłuchy nagrywa i śledzi twierdzi ze ona należy do niego ale to tez jeszcze nie o to chodzi . Tym samym śledzi mnie nachodzi w moim domu twierdząc ze ja sypiam z nią . Czuje się osaczona nachodzi na ulicy . Co robić .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Lip 2020 10:37

Dzień dobry, takie zachowanie, jeśli się powtarza, to może wypełniać znamiona przestępstwa stalkingu z art. 190a § 1 Kodeksu karnego, ewentualnie łagodniej wykroczenia złośliwego niepokojenia art. 107 Kodeksu wykroczeń. Warto przygotować się dowodowo do takiej sprawy - zachować wiadomości tekstowe, wykazy połączeń telefonicznych, przypomnieć sobie kto był świadkiem opisanych zdarzeń itp., aby już z takimi danymi zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa z wnioskiem o jego ściganie. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)