2023.06.06 godz. 14:00 Ełk, Warmińsko-mazurskie

Dziedziczenie nieruchomosci

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Na wstepie dodam ze nie mam polskich znakow i mam nadzieje ze bedzie zrozumiale to co napisze. A wiec, przejelam spadek z dobrodziejstwem inwentarza po zmarlym ojcu poniewaz matka z ojcem mieli mieszkanie. Lecz problem polega w tym, ze jest jeszcze dom babci i dziadka (rodzicow ojca), lecz dziadek rowniez nie zyje. Razem mieli pieciu synow, a dziadek mial jeszcze jednego z innego zwiazku. Ten jeden syn rowniez nie zyje. Rowniez ten jeden syn nie wiadomo ile mial dzieci. Jak moge to rozwiazac? Czy moge zrzec sie tego domu w ktorym mieszka babcia? Czy musze zrobic sprawe sadowa?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Cze 2023 10:39

Nie ulega wątpliwości, że będzie koneiczne postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku po dziadku i w dalszej kolejności dział spadku (podział już odziedziczonego majątku). Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl