2023.09.04 godz. 11:35 Katowice, Śląskie

Negatywna opinia w internecie.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, na znanej stronie gowork.pl dodałam negatywną opinie na temat pracodawcy i pracy w hotelu, w którym pracowałam. Opinia nie zawiera wulgaryzmów i nie miała na celu obrazić ale ostrzec innych przed tym miejscem pracy. Post był anonimowy i nie wiem jak były pracodawca dowiedział się, że to ja napisałam. Dzwonił i napisał maila że złoży pozew o zniesławienie art. 212 § 2 k.k. Czy mam się o co martwić? Czego mogę się spodziewać? Proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Wrz 2023 12:49

Dzień dobry, wszystko zależy czy postem spełniła Pani przesłanki art 212 kk. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności- jeśli Pani post był oparty na faktach i nie miał na celu pomówienia nie ma się Pani o co obawiać.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)