2022.03.08 godz. 18:41 Łódź-Górna, Łódzkie

Mandaty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam .Napisałam maila do windykacji MPK czy mogę rozłożyć mandaty po 200 zł miesięcznie (zadłużenie nie całe 8100).W odpowiedzi dostałam że rata aby została pozytywnie rozpatrzona i nie poszła do komornika powinna wynosić conajmiej 650 zł …Przeczytałam na jednej stronie ze mogę się jakoś odwołać od wiekoszosc mandatów bo niektóre maja około 4 lata .Mam 18 lat i wynajmuje mieszkanie nie stać mnie na takie raty ,wiec zwracam się z pytaniem czy rzeczywiście tak można i jak to zrobić

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 10:45

Jeżeli MPK nie kierowała spraw do sądu a potem do komornika to jest duża szansa, że mandaty są przedawnione.