2022.10.27 godz. 00:01 Lubin, Dolnośląskie

Czy mogę nie stawić się na rozprawę?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Nasza córka jest osobą transpłciową i stara się o zmianę danych osobowych. Są złożone dokumenty w sądzie. My jako rodzice dostaliśmy list z sądu, z informacją, że mamy stawić się 20go grudnia w celu złożenia zeznań. Moje pytanie jest takie. Czy jest obowiązkowe lub wskazane,dla dobra sprawy, nasze wstawiennictwo czy możemy we. mieć kogoś kto będzie nas reprezentował. Nie mieszkamy w Polsce i przyjazd w tym czasie jest dla nas problematyczne. Dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Paź 2022 10:39

Dzień dobry, to zależy w jakim charakterze Sąd Państwa wezwał? Jest możliwość złożenia wniosku o udział w rozprawie online. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)