2023.08.21 godz. 20:41 Łódź, Łódzkie

Zabawa zwłokami zwierzęcia

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Natknąłem się na sytuację w której nieletni bawili się zwłokami kota w "egzekucję" itp. Niestety nie mogę znaleźć odpowiednich przepisów które by mówiły jaka im grozi za to kara. Prosiłbym o podanie paragrafu który mógłby w takiej sytuacji być użyty.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Małgorzata Piętka

Garwolin, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sie 2023 12:09

Dzień dobry, podlega to pod przepis w szczególności art. 35 ustawy z dnia 21.08.1997 r. o ochronie zwierząt. Taki czyn stanowi naruszenie zdrowia i życia zwierzęcia które także podlega ochronie. Przepisy mówią o karze pozbawienia wolności do lat 3.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (12 głosów)