2020.04.20 godz. 12:06 Sierpc, Mazowieckie

Czy moge

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Nie dawno zmarł mojej mamy brat. Pozostawił ziemię którą dostał od rodziców i mieszkanie które kupił na własność w którym mieszka teraz babcia. I moje pytanie czy do tego wszystkiego należeć też będzie moja mama która jest przyrodnia siostra jego. Ps. Moja mama jest przyrodnia siostra zmarłego i jego siostry. Matka ta samą tylko że po innych ojcach i mama ma nazwisko po swoim ojcu. Żadnego testamentu nie zostawil

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2020 12:51

Rodzeństwo przyrodnie dziedziczy tak jak rodzone. Także spadek po wujku ( jeśli nie pozostawił dzieci i żony) odziedziczyła babcia w 1/2 i Pana/i mama z siostrą rodzoną wujka po 1/4.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)