2024.03.03 godz. 22:26 Lubin, Dolnośląskie

Naruszenie dóbr osobistych

Wyjaśnienie sytuacji

Witam,nie wiedziałem do jakiej kategorii to przyporządkować.Chodzi ogólnie o coś,co nazywa się naruszeniem dóbr osobistych. Od lat sąsiad z góry wynajmuje mieszkanie nade mną rozmaitej patologii.Od lat nie mam spokoju we własnym domu bo najpierw imprezowały tam patusy a teraz biegają tzw. dzieci innej patologii.Mam 48 lat,nerwicę lękową i nie mogę normalnie żyć we własnym domu.Wzywałem policję wielokrotnie,ale ta namiastka prawa przyłazi do mnie i truje mi d... że oni nic nie mogą.Kazali mi założyć sprawę w sądzie i robić nagrania wybryków patologii ale ja nie jestem dziadek z Polskich Nagrań a kiedy próbowałem robić nagrania,to ich jakość była mierna.Budynek to stary blok z lat 60-70tych,część ścian jest pusta jak łby patologii,echo idzie w każdą stronę,godzinami dziennie trzeba znosić małpie wybryki. Jak temu zaradzić? Kto może podjąć się mediacji? Ile kosztuje wysłanie ostrzeżenia z firmy prawniczej o zaprzestaniu działań na moją szkodę pod groźbą procesu? Czy mogę starać się o bezpłatną sprawę w sądzie? Niewiele lat życia mi zostało,nie mam zamiaru spędzić ich w nerwach i bólu,bo patologia czuje się bezkarna.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2024 17:26

Dzień dobry. Dobrze byłoby zapytać się sąsiadów, czy też im to przeszkadza. Następnie można zwrócić się na piśmie do administratora/zarządcy nieruchomości z prośbą o interwencję. Równocześnie dobrze też wysłać pismo (poleconym) do właściciela wynajmującego. Można sprawę zgłosić do jednostki nadrzędnej Policji, że funkcjonariusze w niewystarczającym zakresie zajęli się sprawą. Kancelaria (adwokackiej/radcowskiej) może też pomóc. Jeżeli nie stać Pana na koszty postępowania sądowego, to można złożyć wniosek o zwolnienie z nich i o pełnomocnika z urzędu. Z wyrazami szacunku