2022.06.22 godz. 06:49 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Kolizja przy skręcie w lewo

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Niedawno miałem wypadek drogowy w związku z wykonywaniem manewru skrętu w lewo z drogi wojewódzkiej jednojezdniowej na zjazd na pole. Oczywiście uprzedziłem jadący za mną pojazd marki SUV o tym zamiarze włączając kierunkowskaz i hamując odpowiednio szybko. W oddali jechał trzeci samochód, który zwalniające samochody postanowił wyprzedzić, nie był w stanie go zauważyć w tych ułamkach sekund i zostałem uderzony w przednie dni od strony kierowcy. Policja, która prowadziła działania stwierdziła, że wina leży po mojej stronie, bo nie zachowałem szczególnej ostrożności.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

PIOTR KĘPIŃSKI

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2022 12:06

Witam zapraszam do bezpłatnej konsultacji telefonicznej pod numerem telefonu 507-437-019 specjalizujemy sie w tych sprawach chętnie pomożemy.