2020.03.12 godz. 17:30 Jelenia Góra, Dolnośląskie

Rezerwacja psa

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Niedawno zarezerwowałam pieska rasy buldog francuski i przelałam pieniądze na konto hodowli. Niestety z przyczyn niezależnych ode mnie musiałam zrezygnować z rezerwacji i kupna pieska. Napisałam to właścicieli hodowli jaki jest powód mojej rezygnacji. Dostałam odpowiedź, że rozumieją moja sytuację i pieniądze zostaną zwrócone na konto. Mija tydzień od naszej ostatniej rozmowy i moje liczne próby skontaktowania się z właścicielami nie przynoszą żadnych rezultatów. Nie odpowiadają na moje smsy i liczne próby skontaktowania się telefonicznie. Dodam, że niestety z powodu mojej łatwowierności nie została zawarta żadna umowa, jedynie mam kopie rozmów poprzez smsy. Posiadam adres i dane jednego z właścicieli hodowli. Chciałabym się dowiedzieć co powinnam zrobić w zaistniałej sytuacji i czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy? Pozdrawiam Serdecznie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Mar 2020 09:03

Witam, proszę skierować do hodowców wezwanie do zapłaty, w którym zakreśli im Pani termin zwrotu pieniążków. Jeżeli powyższe okaże się nie skuteczne pozostaje złożenie pozwu o zapłatę. Jako dowód ma Pani sms-y. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz