2023.10.20 godz. 07:49 Kartuzy, Pomorskie

Spadek po matce

Wyjaśnienie sytuacji

Witam .Niedawno zmarła moja teściowa za jej życia ofiarowała w darowiznie mężowi 130 tyś, teraz sprawa się skomplikowała bo miała przekazać nam jeszcze jedną działkę bo dysponowała sporym majątkiem w postaci ziemi i pieniędzy że sprzedaży działek. Teraz Wszystkim zarządza ojczym który wziął ślub z matką na trzy miesiące przed jej śmiercią mąż ma jeszcze przyrodniego brata i są dwie dorosłe córki ojczyma które nie były adoptowane przez matkę , mąż się boryka co zrobic i nie wiemy czy nam się należy spadek po matce która nie miała testamentu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Paź 2023 10:11

Należy przeprowadzić postępowanie spadkowe, a następnie po ustaleniu wartości spadku, dokonać jego działu - odrębne postępowanie (podział majątku spadkowego pomiędzy ustalonych spadkobierców). Jeśli nie wiecie Państwo w jaki sposób przeeprowadzić te postępowania, zapraszam do kontaktu, mogę Państwa reprezentować. Adres e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)