2020.08.31 godz. 08:32 Warszawa, Mazowieckie

Darowizna pieniężna

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Niedługo otrzymam od rodziców darowiznę pieniężną w znacznej kwocie. Obecnie z mężem nie mamy rozdzielności majątkowej. Posiadamy dom. Mąż ma córkę z innego związku. Z tytułu , że dom należy do nas obojga w razie śmierci męża będzie należał po części do jego córki. Chcę aby otrzymaną darowizna bez wątpienia wchodziła w skład mojego majątku osobistego i stanowiła zabezpieczenie dla mnie w przyszłości.Czy powinnam założyć sobie oddzielne konto bankowe? Czy przesłanie tych pieniędzy na nasze wspólne konto jest dobrym rozwiązaniem?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sie 2020 12:48

do majątku osobistego każdego z małżonków należą m. in. przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił (art. 33 ust. 1 pkt 2 k).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 25% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)