2021.09.24 godz. 00:07 Żory, Śląskie

Konto bankowe.

Wyjaśnienie sytuacji

witam, Obecnie dowiedziałem sie przypadkowo Iż żona prowadzi korespondencje z mężczyzna w którym wyjawia iż mnie nie kocha i chciałaby ułożyć sobie zycie z nim. Ja całe zycie pracowałem na dom ona nie pracowała.Mamy oszczędności.Chciałbym w rej sytuacji wyciągnąć albo otworzyć drugie konto i tam ulokować całość lub cześć oszczędności .Tak jak wspominałem nie toczy sie żadne postępowanie rozwodowe .To początek drogi .Proszę o odpowiedz .Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Wrz 2021 15:10

Dzień dobry! W opisanej sytuacji otworzenie kolejnego konta bankowego może okazać się rozwiązaniem jedynie chwilowym - proszę pamiętać, że zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym - poza kilkoma wyjątkami - pieniądze uzyskane w czasie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej stanowią majątek wspólny, który będzie mógł być podzielony pomiędzy małżonków po ewentualnym ustaniu wspólności majątkowej.