2023.03.28 godz. 15:40 Wrocław, Dolnośląskie

Spadek po dziadkach

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Obecnie przebywam w Australii, a w Polsce ma odbyć się sprawa spadkowa po moich zmarłych dziadkach. Dziadkowie mieli 7 dzieci, z czego mój ojciec zmarł, a mi należy się część spadku. Nie znam całego inwentarzu spadku, ale wiem, że między innymi jest to nieruchomość. Aktualnie sąd ma rozpocząć sprawę, ale nie mógł, ponieważ nie zostałam poinformowana o sprawie. Z tego, co mi wiadomo, sąd planuje drogą konsularną przesłać pismo informujące o sprawie. W związku z powyższym mam pytania: Czy mogę otrzymać spadek, jeśli wcześniej odrzuciłam spadek po ojcu, który miał długi? Czy jeśli pop

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Mar 2023 14:51

Może Pani. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie - mogę podjąć się prowadzenia tej sprawy w Pani imieniu. Email: slawomir.suski@adwokatura.pl