2021.10.05 godz. 09:44 Katowice, Śląskie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Obecnie znajdyje sie w takiej sytuacji ze rodzice nie chca przepisac mi domu, a jedynie pozwolic w nim mieszkac i podpisac testament ktory będzie mowil o tym ze dom bedzie moj po ich smierci. Mam jednak obawy,poniewaz z czego sie orientuje testament mozna zmienic, uniewaznic. Czy zatem w testamencie mozna zawrzec informacje ze ten testament jest niepodwazalny i nie moga juz dokonac w nim zmian? Jest to dla mnie i meza wazne poniewaz musimy sprzedac obecne mieszkanie zeby remontowac dom, a obawiamy sie ze pewnego dnia rodzice sie wycofia i zostaniemy bez niczego.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Paź 2021 12:14

Testament to swobodne oświadczenie wolni spadkodawcy i w każdej chwili można go zmienić. Może mieć Pani roszczenie zwrotne o włożone w dom nakłady. Może Pani również zaproponować rodzicom umowę dożywocia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)