2024.10.03 godz. 16:11 Lubin, Dolnośląskie

Rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Witam., Oboje małżonków mieszka na stałe w Niemczech ale jesteśmy Polakami z polskim dowodem osobistym ślub braliśmy w Polsce również mamy też meldunek w Polsce. Z nieletnich dzieci jest córka 12lat urodzona w Monachium ale też ma Polski dowód osobisty chcielibyśmy rozwód za porozumieniem stron. Moje pytanie jest czy możemy przeprowadzić rozwód w Polsce

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2024 12:37

Szanowna Pani, powództwo ze stosunku małżeństwa wytacza się wyłącznie przed sąd, w którego okręgu małżonkowie mieli ostatnie miejsce zamieszkania, jeżeli choć jedno z nich w okręgu tym jeszcze ma miejsce zamieszkania lub zwykłego pobytu. Z poważaniem, adw. Magdalena Borowik-Tomalska