2021.06.01 godz. 23:39 Iława, Warmińsko-mazurskie

Co zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, od 2 lat z dziewczyną wynajmujemy mieszkanie. Do tej pory nie było żadnych problemów, lecz teraz chwilowo mieliśmy problem z pracą, przez co nie opłaciliśmy mieszkania. (płaciliśmy do 23-go dnia każdego miesiąca). Jednak umówiliśmy się z Panią właścicielką, że za kwiecień uregulujemy do końca maja, za maj do 10-go dnia czerwca. Spóźniliśmy się z zapłatą za kwiecień o 1 dzień i właścicielka napisała w SMS do dziewczyny, że do za 2 dni chce klucze. Umowa na czas nieokreślony. Co robić? :(

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 18:44

Pozostaje się wyprowadzić. Mieli Państwo sztywne warunki najmu związane z płatnościami, a od strony prawnej nie mają Państwo żadnego tytułu do nieruchomości. W trybie możliwie najszybszym od momentu wysłania wiadomości SMS są Państwo zobowiązani wyprowadzić się, oczyścić miejsce przez Państwa wynajmowane przywracając do stanu poprzedniego, zdać klucze. Dochodzi jeszcze możliwość obwarowania Państwa koniecznością wypełnienia protokołu zdawczo-odbiorczego ze wskazaniem szczegółowo zużycia i jakości używanego sprzętu i mebli.

Zmodyfikowano dnia: 04 Cze 2021 18:45