2021.10.24 godz. 17:46 Częstochowa, Śląskie

Problem z wypłatą za wykonaną pracę

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, od końca lipca jeździłem u podwykonawcy Poczty Polskiej. Za miesiąc Sierpień nie otrzymałem wypłaty mimo że środki podwykonawca otrzymał. Z racji że był problem w Sierpniu z wypłatą zakończyłem współpracę 15.09, nie posiadam umowy z tego powodu, w jaki sposób mógłbym wyegzekwować wypłatę jeśli osoba nie odbiera telefonów a na wiadomość SMS odpisał że nie wypłaci mi wogole.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2021 13:09

Dzień dobry! Według Pańskiego wyboru: może Pan wystosować pisemne wezwanie listem poleconym na adres zleceniodawcy (podwykonawcy PP S.A.) albo od razu rozważyć skierowanie pozwu o zapłatę wynagrodzenia do sądu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)