2022.05.20 godz. 14:46 Gdańsk, Pomorskie

Upadłość konsumencka.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Od marca pracuje w instytucji finansowej. Jestem również zmuszony ogłosić upadłość konsumencką i boje się, że ze względu na politykę firmy mogę dostać wypowiedzenie. Wiem, że syndyk zgłasza do pracodawcy informacje o upadłości swojego pracownika. Czy pracodawca może nie przedłużyć ze mną umowy bądź ją wypowiedzieć ze względu na wewnętrzną politykę firmy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 11:40

Jesli ma Pan umowę na czas nieokreślony, to uważam ze ta przyczyn wypowiedzenia nie będzie zgodna z prawem. Umowa na czas określony wygasa po jej zakończeniu. Nie ma obowiązku przedłużania takich umów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)