2022.02.03 godz. 20:18 Słupsk, Pomorskie

Brak wypłaty wynagrodzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Witam od pewnego czasu pracowałem jako kierowca miedzynarodowy, pracodawca do dnia dzisiejszego nie wypłacił mi wynagrodzenia za pracę przez okres ponad roku mialem 3 umowy o pracę pierwszą próbną i 2 na 1/8 etatu ale nie było ciągłości umów z winy pracodawcy bo po prostu mi nie dawał następnych choć robiłem po 12 lub więcej godzin dziennie jako kierowca dodatkowo nie miałem placonej żadnej diety a za granicą jest to około 50 euro za dobę i moje pytanie brzmi czy jest możliwość cokolwiek z tym zrobić pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2022 19:06

Dzień dobry! Sugeruję rozpocząć od skierowania do byłego pracodawcy pisemnego wezwania do zapłaty zaległego wynagrodzenia za pracę oraz kosztów wyjazdów służbowych zagranicznych - dokument proszę wysłać listem poleconym, wskazując termin do zapłaty oraz nr konta. W przypadku braku spodziewanej reakcji ze strony adresata możliwe jest skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego z pozwem (pozwami) o zapłatę, gdzie należy powołać wszelkie dowody na okoliczność zakresu wykonywanej przez Pana pracy i wyjazdów zagranicznych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)