2021.03.19 godz. 18:20 Brzeszcze, Małopolskie

brak alimentów od ojca dzieci

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Od półtora miesiąca nie otrzymałam alimentów na dzieci od byłego męża. Ogólnie pracuje on za granicą, jednakże od grudnia 2020r przebywa w Polsce. Miał wyjechać do pracy w marcu br ale ze względów epidemiologicznych nie wyjechał. Twierdzi, że nie ma dochodów ,więc nie będzie płacił. Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji?czy mogę podjąć jakieś działania? jeśli tak to jakie?. Z góry Dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam Magda

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2021 18:14

Dzień dobry! Aby odpowiedzieć na Pani zapytanie w pierwszej kolejności potrzebuję informacji, czy alimenty zostały w jakikolwiek sposób ustalone orzeczeniem sądowym albo umową - jeśli nie, zasadnym będzie skierowanie pozwu o alimenty przeciwko byłemu mężowi (ojcu dziecka). Jeśli alimenty wynikają z orzeczenia sądu proszę zastanowić się nad złożeniem wniosku egzekucyjnego przeciwko dłużnikowi alimentacyjnemu. W razie pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)