2023.09.26 godz. 08:05 Szczecin, Zachodniopomorskie

Nie moge sprzedac mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Witam od ponad 1,5 roku jestem po rozwodzie niestety nie mam uregulowanych spraw z mieszkaniem. Mam wspólnie mieszkanie z bylym mezem na kredyt ale niestety z nim nie idzie sie dogadac. Chcialabym sprzedac mieszkanie i splacic kredyt i zamknac ten rozdzial. Nie chce tez skladac do sadu o podzial majatku bo najzwyczajniej nie stac mnie na to. Czy moge wyslac np. Wniosek do sadu o sprzedaz mieszkania? Slyszalam ze cos takiego jest jak to dziala

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2024 14:11

Dzień dobry, To co Pani opisuje to jest zniesienie współwłasności, przez sprzedać zgodnie z przepisami KPC. W takim przypadku Sąd, może znieść współwłasność, i doprowadzić do spłaty jednego współwłaściciela lub poprzez sprzedaż komorniczą. Pozdrawiam,