2023.01.09 godz. 22:48 Gdańsk, Pomorskie

Odrzucenie spadku za maloletniego

Wyjaśnienie sytuacji

Witam.Odrzuciłam spadek po kuzynie i teraz była kolej na moje małoletnie dziecko,napisałam wniosek do sądu o mozliwosc odrzuceniu spadku za dziecko.dostałam list że sąd wyraża zgodę,myślałam że na tym koniec ponieważ zostałam źle poinformowana przez notariusza oraz panie które pracują w okienkach sądu i minął termin odrzucenia spadku. Napisałam kolejny list żeby zrzec się za dziecko,byłam na rozprawie i oświadczyłam że odrzucam spadek za dziecko,teraz muszę wysłać do sądu wniosek o zatwierdzenie uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia o odrzuceniu spadku.jak to napisac?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sty 2023 10:52

Zapraszam do kontaktu w wiadomości email slawomir.suski@adwokatura.pl lub zapraszam do kancelarii w Gdańsku, po wcześniejszym umówieniu terminu