2023.02.04 godz. 14:21 Sępólno Krajeńskie, Kujawsko-pomorskie

Testament

Wyjaśnienie sytuacji

Witam ojciec w odręcznie napisanym testamencie wydziedziczył oraz pozbawił prawa do zachowku mnie moją siostrę. Osobę do przejęcia spadku wskazał niespokrewniona osobę. Jakie dalej kroki powinnam podjąć? Czy muszę zrzec się spadku w ciągu pół roku? Czy sąd będzie nas wzywał odnośnie spisanego testamentu? Z góry dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lut 2023 16:32

Dzień dobry. Jeśli spadkobiercy zostali wydziedziczeni, nie muszą odrzucać spadku, ponieważ nie zostaną do niego powołani. Natomiast jeśli wydziedziczeni spadkobiercy uważają, że testament mógł być wadliwy, warto rozważyć podważenie ważności tego testamentu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)