2024.02.03 godz. 23:10 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Przepisanie domu na siostrę

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, około 10 lat temu rodzice przepisali dom na siostrę. Z tego co pamiętam była ona zobowiązana do spłaty mnie i mojej drugiej siostry. Jednak nie pamiętam jak dokładnie to było. Siostra na którą został przepisany dom nie chce pokazać mi dokumentów. Czy mogę dostać od notariusze kopie bez zgody siostry? Albo czy moi rodzice mogą to zrobić? I co jeżeli minął ustalony czas spłaty, a ona jeszcze tego nie zrobiła?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2024 19:24

Dzień dobry Rodzice powinni mieć odpis aktu notarialnego. Jeżeli tego nie mają, to bez problemu notariusz taki odpis wyda za opłatą. W ten sposób uzyskać Pani dokumenty. Z wyrazami szacunku