2022.04.12 godz. 11:03 Radzyń Podlaski, Lubelskie

Cofnięcie darowizny

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Około 20 lat temu przekazałem córce i zięciowi aktem darowizny pole, działkę budowlaną i garaż. Córka razem z mężem (moim zięciem) pobudowali razem dom na tej działce. Córka rozwiodła się z mężem(rozwód z winy zięcia). Mąż nie wyprowadził się z ich wspólnego domu a wręcz sprowadził sobie kochankę do ich wspólnego domu. Mi zabronił jeździć drogą którą mu podarowałem w darowiźnie. Córce w domu odciął światło na górze i założył kłódkę na liczniku żeby nie mogła się podłączyć, nęka ją psychicznie a tym samym mnie ponieważ bardzo przeżywam cierpienie córki. Czy mogę odwołać mu darowiznę?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2022 14:32

W Pana sytuacji darowizna może być odwołana. Odwołanie musi nastąpić przed upływem roku od dnia, w którym dowiedział się Pan o niewdzięczności byłego zięcia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)