2023.12.12 godz. 16:10 Trzebinia, Małopolskie

Kaucja za wynajem

Wyjaśnienie sytuacji

Witam ostatnio zrezygnowałam z wynajęcia mieszkania wynajmowałam dwa lata do końca października tego roku kaucja zwrotna wynosiła 2000zl czy z dniem zdania kluczy powinno otrzymać zwrot kaucji? Właściciel mi nie oddał bo twierdzi że mi odda może za dwa miesiące aż przyjdą jeszcze jakieś rachunki . Kiedyś wynajmowałam u innego właściciela i po rezygnacji oddał mi kaucję odrazy. Z góry dziekuje

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2024 14:32

Dzień dobry, zwrot kaucji może zależeć od szczególnych postanowień zawartych w umowie pomiędzy Panią a właścicielem. Na rynku obowiązana praktyka nakazuje zwrot kaucji od razu po zdaniu lokalu, lub, jeżeli Strony się tak umówiły to po 30 dniach. Pozdrawiam< Robert Różycki