2023.12.20 godz. 15:32 Oleśnica, Dolnośląskie

Czy musze wstawić się na rozprawę?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Otrzymalam wezwanie do sądu odnosnie spadku po dziadku. Jeden z wujków mnie podal i brata. Gdyz mama nie zyje (czyli corka mojego dziadka) to jestesmy jakby w kolejnosci. Pytanie moje czy skoro wola dziadka ze podal w testamencie Ciocie z ktora mieszkal do konca , nikogo innego i ja jakby zrzekam sie i ide calkowicie za wola dziadka czy musze wstawić się na tej rozprawie? I czy osoba ktora odebrala ten list (podpisala ze go odbiera jak listonosz przyniosl) tez bedzie ponosil jakas odpowiedzialność? Bardzo prosze o szybką odpowiedz. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Gru 2023 11:31

Dzień dobry, w tym wypadku konieczne jest przeanalizowanie pisma, które Pani otrzymała z sądu. Chętnie pomogę - jednakże muszę je zobaczyć. W tym celu zapraszam do kontaktu na adres e-mail: asystent@e-meritum.com.pl