2024.03.20 godz. 07:44 Poznań, Wielkopolskie

Co oznacza zapis w wyroku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, otrzymałam wyrok, w którym sąd nakazuje ściągnąć od pozwanej (czyli ode mnie) na rzecz Skarbu Państwa kwotę tytułem nieuiszczonych wydatków na opinię biegłego. Wyrok nie jest prawomocny. Czy ten zapis oznacza, że tę częśc wyroku sąd już wykona czy też dopiero gdy wyrok bedzie prawomocny?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2024 09:18

Wyrok w całości będzie wykonany po uprawomocnieniu się (chyba, że sąd nadał w części natychmiastową wykonalność). Oczywiście może Pani zaskarżyć orzeczenie w całości lub w części (apelacja)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)