2022.02.28 godz. 21:45 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Niejasny wyrok sądu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam! Otrzymałem list od prokuratury rejonowej w którym napisane jest że obciążony zostaje karą grzywny w wysokości 100 dawek dziennych przyjmując wysokość 20zł. Nie jest jednak nigdzie napisane gdzie mogę wpłacać te 20zł. Kolejna rzecz to czy zobowiązany jestem w ten sytuacji płacić codziennie te kwotę czy np raz w miesiącu.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Mar 2022 10:49

Karę grzywny płaci się jednorazowo. Kwota grzywny to iloczyn liczby stawek dziennych i wysokości jednej stawki (100 * 20 zł). Wpłaty proszę dokonać na konto bankowe sądu. Numer konta powinien być wskazany w wezwaniu.

Zmodyfikowano dnia: 02 Mar 2022 10:50