2024.01.11 godz. 19:50 Warszawa, Mazowieckie

Prace społeczne i koszty sądowe

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Otrzymałem wyrok 10 miesięcy prac społecznych po 30 h miesięcznie. Oraz ponad 2000 zł kosztów sądowych. Pracuje na um zlecenie po średnio 90h/miesiąc.w róznych godzinach. 1 Sprawa. Godziny społeczne.Czy jest możliwość aby pobierano mi część z wypłaty bez wykonywania prac? Lub czy można to zamienić na grzywnę którą spłacałbym na raty? 2 Sprawa. Czy koszty sądowe da się umorzyć? Lub rozłożyć na raty? Jaki jest termin zapłaty? Oraz jakie są ewentualne konsekwencje nie zapłacenia? Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2024 13:43

Tak, trzeba złożyć odpowiednie wnioski w sądzie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)