2022.11.05 godz. 13:23 Białystok, Podlaskie

Dozór elektroniczny

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Otrzymałem wyrok 8 miesięcy więzienia w warunkach recydywy oraz nakaz opuszczenia mieszkania na rok. Napisane było odwołanie. Czekam na decyzję ale zapewne nie wiele się zmieni. Wyrok jest za art 207. Znęcanie nad mamą. Ja jej nie biłem i ona to wie, po prostu bardzo nadużywałem alkoholu i wsadziła mnie już raz do więzienia żeby mnie ratować. ale jak wyszedłem to piłem dalej. Teraz się zmieniłem, przeszedłem terapię i ona wyraża zgodę na ewentualny dozór u niej w mieszkaniu. Jak to się ma do wyroku? Bo wątpię żeby odwołanie coś zmieniło. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2022 16:59

Dzień dobry, w takiej sytuacji, gdy będzie się Pan starał o dozór elektroniczny Sąd zapewne dostrzeże tę okoliczność i może to potencjalnie Panu utrudnić dozór elektroniczny - Sąd może zezwolić na dozór elektroniczny, ale nie jest to obligatoryjne, więc zależy trochę jak Pan trafi. Żeby zwiększyć szanse i jeśli ma Pan taką możliwość to zachęcałbym do zmiany miejsca zamieszkania w taki sposób żeby wspólnie zamieszkujący też wyrazili zgodę na dozór elektroniczny, ale nie była to sama pokrzywdzona. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)