2022.01.15 godz. 00:29 Częstochowa, Śląskie

Testament

Wyjaśnienie sytuacji

Witam państwo Adwokatów. I teraz mam pytanie: Jeśli chciałbym spisać swój testament to co musi on zawierać: żeby nikt go nie podważył i był on ważny - żeby nie stał się przedmiotem sporów. Czy muszę go spisać w obecności prawnika ?? Proszę mi odpowiedzieć. Ma on dotyczyć domu i pieniążków.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sty 2022 15:14

Najlepszym rozwiązaniem jest sporządzenie testamentu notarialnego - testament taki jest niezwykle trudny do podważenia. Notariusz uwzględni w testamencie wszystkie niezbędne elementy.