2023.05.22 godz. 19:18 Strzelno, Kujawsko-pomorskie

Dwa ubezpieczenia OC

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Parę dni temu zawarłem umowę ubezpieczenia OC auta na następny dzień jednak znalazłem tańsza ofertę która wykupiłem i opłaciłem. Niestety pierwszy ubezpieczyciel nie chce rozwiązać umowy zawartej na odległość tłumacząc że w papierach brak zaznaczonej opcji że umowa była zawarta na odległość. Posiadam całą korespondencję email z agentem który sporządzał umowę. Czy muszę teraz opłaci te OC, skoro ubezpieczyciel upiera się że umowa była zawarta u agenta a nie na odległość. Umowa była podpisana na zasadzie przesłania na email podpisania i odesłania spowrotem.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Maj 2023 09:46

dzień dobry, taką umowę można rozwiązać na moc art. 28a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Trzeba się jednak liczyć z tym, że za okres, w którym ubezpieczenie było aktywne, ubezpieczyciel ma prawo domagać się zapłaty.