2022.02.03 godz. 10:44 Kutno, Łódzkie

Wnioski o alimenty na dziecko

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, partner zostawił mnie po 16 latach z 7-mio miesięcznym dzieckiem. Nie mieliśmy ślubu. Chce się wyprowadzić i wynająć mieszkanie. Mam kilka pytań. 1. On ma na umowie o pracę 6800 zł brutto, ile najwięcej mogę wyegzekwować alimentów? 2.Na razie twierdzi, że będzie dawał 2000 zł ale jak to w życiu bywa w takich przypadkach, za dwa, trzy miesiące mu się odwidzi i zostanę z niczym, dlatego chce złożyć pozew o alimenty i o zabezpieczenie alimentów. 3. Czy w pozwie mam dokładnie opisywać ile kosztuje utrzymanie córki? Czy tylko kwotę i do kiedy płatne?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2022 13:41

Dzień dobry, zaproponowana przez ojca kwota alimentów nie jest niska. W pozwie o alimenty powinna Pani wskazać wysokość żądanych alimentów, jak również fakt, że ojciec dziecka deklaruje wpłaty na poziomie 2000 zł. Powinna Pani również skrupulatnie wyliczyć i opisać koszty utrzymania córki, jak również przedstawić faktury i rachunki. Pozdrawiam