2020.01.10 godz. 12:11 Piekary Śląskie, Śląskie

Odzyskanie długu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Piszę do Państwa z zapytaniem chodź nie wiem czy da się cokolwiek z moją sprawą zrobić. Będąc z byłym partnerem pożyczyłam mu w przeciągu kilku miesięcy dość spora kwotę. Od samego początku tłumaczył że ma problemy finansowe bo miał długi. Prosił o pożyczki aby spłacić swoje długi mówiąc że chce zacząć żyć normalnie ze mną. Od początku była mowa że ma dom po babci który chce sprzedać i po sprzedaży domu odda mi pieniądze. Niestety do spłaty nie doszło. Oszukał mnie. Było kłamstwo za kłamstwem Okazało się że mieszka z inną kobieta. Wyłączył tel. Nie mieszka w miejscu zamieszkania.Wszystkie nagrania głosowe wiadomości mam zapisane na tel. Jego matka udaje że nie wie gdzie jest. Ponoć w Opolu. A na jej konto wysłałam 3 przelewy bankowe. Pojechałam osobiście do ich domu że chce odzyskać pieniądze. I podpisać umowę pożyczki. Niczego nie podpisali. Straszy mnie sądem i nie chce podać adresu zamieszkania. A to ja pożyczyłam pieniądze których nie potrafię odzyskać. Jestem rozbita cała sytuacja. Czy jest jakiś cień nadzieji na odzyskanie pieniędzy? Są Państwo w stnie cokolwiek mi doradzić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Sty 2020 10:09

W tej sytuacji można pójść dwoma drogami, które są od siebie odrębne. Może to być sprawa karna i sprawa cywilna. Sprawa karna - złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawa cywilna - pozew o zapłatę kwoty, którą Pani pożyczyła.